23 листопада Голодомор (1932-1935)
Голодомор — нестача продуктів чи геноцид українського народу?Нездатність влади допомогти чи цілеспрямована політика на створення штучного голоду? Відповіді на ці запитання студенти Прикладної Лінгвістики змогли дізнатися з надзвичайно корисної лекції, яку провів історик та учасник бойових дій на Сході України – Літковець Тарас Миколайович.
«Які ж основні причини голоду? Перш за все, це необхідність знищення українського селянства як свідомої нація, котра, безперечно, загрожувала усім планам радянської влади. Чи була нестача продовольчих товарів? Так, але лише через непосильні для селян хлібозаготівлі та конфіскацію владою усіх запасів. Також не варто забувати про надмірний хлібний експорт. Так невже економічні прорахунки, необдумана політика та власні амбіції коштували стількох життів? Дійсно, жертв було надзвичайно багато, а точніше до 8 млн осіб. Генофонд української нації був підірваний, опір придушений та, на щастя, ненадовго».
                                                
Після доволі інформативної лекції студенти мали змогу переглянути фільм «Holodomor: Voices of Survivors», режисером якого є А. Охримович, (Канада).
Пам’ять живе, а з нею – і надія на те, що подібне більше не повториться. Отож запали свічу пам’яті. Це потрібно не мертвим, а нам – живим!

 

 

Пам`ятаємо про Голодомор

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *