У рамках роботи наукової проблемної групи “Експериментально-соціологічні студії” та курсу Експериментальна лінгвістика, студенти 2 року навчання розпочали  експериментальну роботу над соціальним дослідженням – «Луцьк очима іноземців».

     Ідея дослідження перекликається з проектом, над яким працюють студенти Прикарпатського національного університету імені В. Стефаника (координатор доцент Гошилик Н.С.), та має назву «Івано-Франківськ очима іноземців».

    Особливісттю нашого експерименту у Луцьку є те, що ми вивчаємо не лише враження іноземців від нашого міста, але й пропозиції щодо його покращення, а також, негативні сторони, які ми часто можемо не бачити, живучи тут. Тобто, конструктивний відгук-враження про Луцьк та лучан від іноземних гостей. Разом із тим, ми також зацікавлені у їхніх особистих історіях та міжнародному досвіді.

    У досліджені беруть участь іноземці, які проживають у Луцьку, або перебували у нашому місті не менше, ніж один тиждень. На нашу думку, такі часові рамки роблять їхні враження більш об’єктивними та валідними.

    Результати, які будуть отримані у результаті нашого дослідження, будуть слугувати цікавим порівнянням між баченнями двох міст – Луцька та Івано-Франківська – крізь призьму іноземних гостей. Та, надіємося, буде початком продуктивної співпраці між Волинським національним університетом імені Лесі Українки та Прикарпатським національним університетом імені Василя Стефаника. А також, можуть бути передані до міської ради Луцька для подальшого удосконалення рівня життя міста та його статусу.

   З нетерпінням чекаємо цікавих результатів нашого експерименту. =)

Рогач Юлія, ст. викладач кафедри прикладної лінгвістики

«Луцьк очима іноземців»