Луцькі підземелля – дуже цікаві і загадкові. Вони мало досліджені, про них існує безліч переказів і легенд. Третього травня 2018 року, студенти 3-4 курсів кафедри прикладної лінгвістики вирушили на екскурсію підземними лабіринтами Луцька, які знаходяться під Кафедральним костелом святих апостолів Петра і Павла. Підземний комплекс нашого міста очолив п’ятірку найзагадковіших підземель України. Своїми враженнями про екскурсію з нами поділились студенти 3 курсу. Enjoy!

Екскурсія підземеллями стародавнього Луцька – це подорож в окреме загадкове, часами містичне, інколи романтичне життя нашого міста. В цих підземеллях були поховання багатьох знатних лучан, у тому числі й луцьких римо-католицьких єпископів. Легенди, які розповіла нам екскурсовод лише додали «ефекту таємничості». Було надзвичайно цікаво та пізнавально побродити заплутаними лабіринтами підземного світу Луцька, послухати захопливі розповіді про історію підземель в різні періоди часу, дізнатися про несподівані відкриття та маловідомі тепер реліквії з минулого. Це підземелля варто побачити кожному гостю, і звичайно, кожному мешканцю, саме тоді стане зрозумілим наскільки древнім та величним є місто Луцьк. (Таня Дубянська)

У підземеллі ми відчули атмосферу минулих епох, поринули в історію старого таємничого Луцька ще з часів 16 століття, блукали просторими кімнатами, де раніше були трапезна, гробниці, церква та місце для ув’язнення злочинців. Підземелля – і справді – наче портал в якийсь геть інший світ, яке дивує не тільки своєю древністю, а й досить незвичним інтер’єром. Екскурсія була дуже цікавою та захопливою, ми відкрили для себе ще одну сторінку історії міста Луцьк. Проте водночас було досить моторошно, адже в цьому приміщенні колись ховалися від ворожих нападів місцеві жителі, терпіли важкі тортури полоненні і були поховані князі та єпископи. Підземелля костелу святих апостолів Петра і Павла варто вважати родзинкою нашого міста. (Діана Редька)

Відвідавши захоплюючу екскурсію, я дізналася, що окрім наземного міста, у Луцьку є також розбудована мережа підземних переходів. Про унікальні двоярусні підземелля, вхід до яких знаходиться під костелом св. апостолів Петра і Павла, я ще ніколи не чула, тому для мене це було чудовою нагодою дізнатися трішки більше про місто, в якому навчаюся.
Найбільше мене вразила висота підземелля, яка в окремих місцях сягає майже 8 метрів. Мені також цікаво було дізнатися, як саме використовувалося підземелля у різні історичні епохи (від овочесховища до Музею атеїзму). Також особливої таємничості для мене набула гробниця Магдалени, яку облаштував для своєї юної дружини полковник Тализін. Навіть подейкують, що саме тут блукає її привид.
Тому для мене це найпотаємніше місце Луцька, де кожен відчуває атмосферу минулих епох і занурюється у таємниці минулого. (Уляна Перетятко)
Автори: доц. Бондар Т.Г., ас. Новак В.Р., ст.в. Волошинович Н.В.

Студенти кафедри прикладної лінгвістики СНУ імені Лесі Українки на екскурсії підземними лабіринтами Луцька.