7 травня у стінах головного корпусу Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки відбулася відкрита лекція на тему “Державні національні свята – історична традиція і сучасність”. Лектором був запрошений заступник декана історичного факультету пан Літковець Тарас Миколайович.

Саме він допоміг розібратися студентам-прикладникам з датами 8 березня, 1-2 та 9 травня тощо. Пан Літковець – шанований політолог, історик, а також ветеран АТО, тому він, як ніхто інший, зміг висвітлити зародки традицій відзначення цих днів та розібратися в питанні: “А все ж – облюбовані всіма українцями вихідні – це пережитки минулого чи все ж гарних привід для свята?”. Тарас Миколайович детально пояснив “наскільки українським” є свято Дня Перемоги та чи йдеться сьогодні щось “про захист жіноцтва” у трактуванні 8 березня.

Щиро дякуємо пану Тарасу за неймовірну можливість послухати лекцію такого роду та за підґрунтя для роздумів!

AL Students’ View

Пережитки минулого чи все ж гарний привід для свята?