21 лютого 2018 р. Музей Лесі Українки Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки у співпраці з Волинським краєзнавчим музеєм та Колодяженським літературно-меморіальним музеєм Лесі Українки презентував виставку «Товаришки», присвячену 147-літтю від дня народження Лесі Українки та 155-літтю від дня народження Ольги Кобилянської. На запрошення колективу Музею відкриття експозиції відвідали студенти та викладачі кафедри прикладної лінгвістики.

На презентації панувала неймовіра атмосфера занурення у професійні та міжособистісні стосунки, що поєднували двох талановитих письменниць. Відвідувачам продемонстрували сімейні реліквії обох родин, примірники поетичних та художніх творів, що виходили друком під час особистого спілкування Лесі Українки та Ольги Кобилянської на межі ХІХ-ХХ століть. Директор Музею Лесі Українки Тетяна Данилюк ретельно проаналізувала міжособистісні паралелі, представила хронологію зустрічей письменниць та увесь спектра їхнього взаємовпливу, що, поза сумнівом, відбився у художніх творах, написаних протягом цього історичного періоду.

Сергій Романов закцентував увагу присутніх на особистих  моментах спілкування Лесі Українки та Ольги Кобилянської, які, як дізнались відвідувачі виставки, були не лише колегами, подругами, критиками одна одної, а й порадницями в стосунках з чоловіками. Особливого колориту імпрезі додали уривки з листів, що писали одна одній дві непересічні жінки, які майстерно декламувала Олена Маланій.

Дякуємо директору та працівникам музею! Радимо усім зацікавленим у творчості обох письменниць відвідати виставку та долучитись до інтелектуальної та поетичної атмосфери експозиції, що панує у Музеї Лесі Українки.

Ірина Біскуб

Фото: Соломія Николаєвич